Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Nedir?

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Yayınlanan

-

2021 yılındayız, bu da demek oluyor ki artık oyunlar oynayarak ve sanal hayvanlar üreterek para kazanabilirsiniz. Axie Infinity’yi Pokémon, CryptoKitties ve kart oyunu ögelerini bir araya getiren bir blockchain oyunu olarak düşünebilirsiniz.

Axie Infinity, Ethereum blockchaini üzerinde inşa edilmiş bir NFT oyunu ve ekosistemidir. Yerel kripto paraları ise ERC-20 tokenleri olan Axie Infinity Shard (AXS) ve Smooth Love Potion’dır (SLP). AXS bir yönetişim tokenidir ve SLP de yeni Axie’ler üretmek için kullanılır. AXS, Binance Smart Chain’de (BSC) BEP-20 tokeni olarak da mevcuttur.

Her bir Axie farklı bir sınıfa mensuptur ve çeşitli vücut parçaları, istatistikler ve diğer özelliklerden oluşur. Oynamak için Axie’lerden oluşan bir takıma ihtiyacınız vardır. Bu Axie’leri satın alabilir ya da başka bir oyuncudan edinebilirsiniz. Token ve NFT’lerinizi bir Ethereum ya da Ronin cüzdanında tutabilirsiniz. Ronin yan zinciri neredeyse anında işlemlere imkan tanır ve oyuncuların token ve Axie’lerle Ethereum blockchainini kullanmadan işlem yapmasına olanak sunarak işlem maliyetini azaltır.

Gelecekte, Land NFT’lerini satın almak da mümkün olacaktır. Hem AXS hem de SLP’yi Binance’ten satın alabilir ve Ronin cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Tokenleri bir Ethereum cüzdanından Ronin cüzdanına göndermek için Ronin Bridge de kullanabilirsiniz.

Giriş

CryptoKitties’in öncülüğünü yaptığı kavramı takip eden Axie Infinity, 2018 yılından bu yana büyümekte olan Ethereum tabanlı bir koleksiyon oyunudur. Vietnam merkezli startup Sky Mavis tarafından geliştirilen oyun, bir tutku projesi olarak başlamış ve popüler bir Ethereum oyunu haline gelmiştir.
Axie Infinity Shard (AXS), Axie Infinity ekosisteminin tokenidir. AXS, Kasım 2020’da kullanıma sunulan bir ERC-20 yönetişim tokenidir. AXS tokenleri satın alınabilir, takas edilebilir ve oyunu oynayarak kazanılabilir. Her sezonun ardından en başarılı oyunculara AXS ödülleri verilir.
Diğer Axie Infinity tokenleri arasında ERC-721 tokenleri olan oyun varlıkları (Axie’leriniz) ve bir ERC-20 tokeni olan Smooth Love Potion (SLP) yer alır. SLP, oyuncuların yalnızca Axie Infinity oynayarak nispeten istikrarlı bir şekilde gelir etmesine imkan tanımasıyla, oyna-kazan akımının ünlü bir örneği haline gelmiştir.

Axie Infinity nedir?

Axie Infinity ekosisteminde oyun karakterlerine Axie adı verilir. Bunlar size ait ve kontrolü sizin elinizde olan benzersiz tokenlerdir (NFT). Bu NFT’leri kişisel cüzdanınızda tutabilir, diğer Ethereum adreslerine transfer edebilir ya da blockchain tabanlı bir pazar yeri kullanarak diğer oyuncularla takas edebilirsiniz. Axie’lerin dışında oyunda yine ERC-721 tokenleri olan sanal araziler ve eşyalar da yer alır.

Ekosistem içinde oyuncular, Axie Infinity krallığı Lunacia’daki canavarlarla savaşmak için Macera modundayken (PvE – oyuncu çevreye karşı) Axie takımlarını kullanabilir. Oyuncular, Arena modunu seçerek (PvP – oyuncuya karşı oyuncu) gerçek hayattan diğer Axie eğitmenleriyle de savaşabilir. Galip gelirseniz, Axie üretmek için kullanılan Smooth Love Potion (SLP) adındaki varlıktan kazanırsınız. SLP de bir ERC-20 tokenidir ve Binance gibi borsalarda alınıp satılabilir.

Nispeten yüksek Axie fiyatları ve kimi zaman yüksek olabilen Ethereum gas fiyatları nedeniyle yeni oyuncular oyuna başlamada zorluk yaşayabilir. Ronin Ethereum yan zinciri bu sorunu azaltmaya yardımcı olur.

Axie Infinity Shard (AXS) Nedir?

AXS coin (Axie Infinity Shard) yalnızca bir yönetişim tokeni olmakla kalmaz aynı zamanda coin sahiplerinin staking yapmasına ve AXS ödülleri kazanmasına da imkan tanır. Bu ödüller, pazar yeri ücretleri ve oyun içi satın alımlarla doldurulan Topluluk Hazinesi’nden gelir. AXS toplam arzı 270.000.000 olacaktır. Bazı tokenler herkese açık satışa, bazıları oyna-kazan özelliklerine ve diğerleri de Sky Mavis’e ve proje danışmanlarına ayrılmıştır. Halka satıştaki ilk arz 60.000.000’un biraz altındadır. Dolaşıma çıkarılan tokenlerin sayısının 2026’ya kadar yıllık olarak artması beklenmektedir.

AXS kullanım alanları

Axie Infinity, güçlü bir topluluk ve canlı bir ekosistemle oyuncuları kendine bağlayan olgun bir oyun olmayı hedeflemektedir. Axie Infinity, Pokémon ya da Final Fantasy severlerin kendilerini kaptıracakları eğlenceli bir oyun deneyimi sunar.

Axie Infinity, Ağustos 2021’de bir milyon günlük aktif oyuncuya ulaşmıştır. İki ay sonra ise bu rakam iki milyona yaklaşmıştır. Oyun, daha da büyük bir kullanıcı tabanına ulaşabilirse şüphesiz ki ekosisteme daha fazla değer katacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi daha da fazla büyümeyi teşvik etmek için Ronin yan zinciri de kullanıma sunulmuştur. Gelecekte eklenecek ücretsiz oynama versiyonunun da büyümeyi desteklemesi beklenmektedir.

Oyuncular, Axie Infinity oynayarak hem AXS hem de SLP tokenleri kazanabilir. Bu tokenler daha sonra diğer kripto paralarla takas edilebilir. Daha şimdiden birçok oyuncu, Axie Infinity oynayarak para kazanmaktadır.

AXS nasıl saklanır?

AXS bir ERC-20 token olduğu için Trust WalletBinance Chain Wallet, Exodus gibi ERC-20 uyumlu yazılım cüzdanlarının tamamında ve Trezor One ya da Ledger Nano X gibi donanım cüzdanlarında saklanabilir. AXS’lerinizi Axie Infinity için yapılmış özel bir cüzdan olan Ronin cüzdanında tutmanız da mümkündür.

Ronin cüzdanı nedir?

Ronin cüzdanı, Ronin Ethereum yan zincirinde faaliyet gösteren bir kripto cüzdanıdır. Cüzdan, Axie Infinity Merkeziyetsiz Uygulamasıyla (DApp) etkileşim kurmanıza imkan tanıyan bir tarayıcı uzantısıdır. Ethereum’da trafik ve ücretler kimi zaman yüksek olabildiğinden, Ronin zinciri Axie Infinity oynamayı ve oyunun akıllı sözleşmeleriyle etkileşim kurmayı çok daha ucuz bir hale getirir. Ronin cüzdanı, Ronin blockchainini kullanan diğer oyunlarla da uyumludur.

Ronin Bridge Nedir?

Ronin Bridge, tokenleri Ethereum blockchaininden Ronin yan zincirine transfer etmenize imkan tanır. Blockchaine gönderilen ETH’ler wrapped ETH haline gelir ve Axie yaratıkları, SLP ve diğer ögelerden satın almak için kullanılabilir. Tokenleri, Binance gibi piyasalarda satmak için Ronin yan zincirinden Ethereum’a transfer etmeniz de mümkündür.

Smooth Love Potion (SLP) nedir?

Smooth Love Potion (SLP), Ethereum ağındaki bir ERC-20 tokendir. SLP tokenleri, oyuncular için başlıca gelir kaynağıdır. Bu tokenler satılabilir ya da yeni Axie’ler üretmek için kullanılabilir. Tokenin arzı sınırsızdır. Günlük görevleri tamamlayarak ve diğer oyuncularla savaşarak SLP kazanmak mümkündür. Axie üretmek için kullanılan SLP tokenler yakılır ve günlük olarak farm edebileceğiniz token miktarı sınırlıdır.

SLP kullanım alanları

SLP, talep oluşmasını sağlayan başlıca üç uygulamaya sahiptir:

1. Kullanıcılara, önceden mevcut iki Axie’yi kullanarak yeni Axie’ler üretme olanağı verir. Bunun için belirli bir miktarda Smooth Love Potion gereklidir. Gereken miktar ise bu iki Axie’nin yeni Axie’ler üretmek için daha önce kaç kez kullanıldığına bağlıdır.
2. Kullanıcılar Axie’leriyle yeni seviyelere ulaşmaları, görevleri tamamlamaları ve savaşları kazanmaları karşılığında bu tokenden alabilir.
3. SLP sahipleri fiyat üzerinde spekülasyon yapabilir ve tokeni Binance gibi kripto borsalarında alıp satabilir.

Bu kullanım alanları, bugün Axie Infinity’de gördüğümüz oyna-kazan yaratılmasına yardımcı olmuştur. Kullanıcılar token için ödeme yapmaya, farming yapanlar ise tokeni kazanmaya isteklidir. Oldukça basit yöntemlerle SLP farm etmek mümkün olduğundan, Axie başlangıç takımına sahip herkes gelir elde etmeye başlayabilir.

Ronin köprüsü kullanılarak Axie Infinity oynamaya nasıl başlanır?

İlk Axie takımınızı satın almak istiyorsanız, Ronin cüzdanınızda biraz ETH bulunması gerekir. Ronin bir yan zincir olduğu için ETH’lerinizi Ronin köprüsüyle wrap ederek WETH haline getirmeniz de gereklidir. Bu süreç üç adımdan oluşur:
1. Binance gibi bir borsadan ETH satın alma.
2. ETH’leri Ronin köprüsünü kullanarak bağlama
3. WETH’lerle Axie Pazar Yerine erişme.
İlk adım için bir Binance hesabınız bulunmalı ve hem KYC hem de AML süreçleri tamamlanmış olmalıdır.

Nasıl ETH alınır ve Ronin Wallet’a transfer edilir?

1. Binance hesabınıza girin ve imlecinizi [Al-Sat] sekmesinin üzerine getirin. [Klasik] ya da [İleri Düzey] alım satım görünümünü seçin.
2. İmlecinizi, ekranın sol tarafında gösterilen alım-satım çiftinin üzerine getirin ve arama çubuğuna ETH yazın. Uygun bir ETH çifti seçin. Biz bu örnekte [ETH/BUSD] çiftini kullanacağız.

3. Tercih ettiğini emir türünü kullanarak ETH’lerinizi satın alın. Biz bir piyasa emri kullanarak en basit yöntemi tercih ettik. Emrinizi göndermek için [ETH Al] tuşuna tıklayın.

Ronin Bridge ile nasıl ETH bağlanır?

1. Öncelikle, henüz bir kripto cüzdanınız yoksa yeni bir cüzdan oluşturmalısınız. Özellikle de DApp’lere bağlanabilen bir cüzdan seçmelisiniz. Hem MetaMask hem de Binance Chain Wallet iyi tercihlerdir.
2. ETH’lerinizi bağlamaya başlamak için imlecinizi [Cüzdan] menüsü sekmesinin üzerine getirin ve [İtibari Para ve Spot] ögesini seçin.

3. ETH’yi arayın ve [Çekim] seçeneğine tıklayın.

4. Fonları yatırmak istediğiniz Ethereum ERC-20 adresini yapıştırın. Burada, harici cüzdanınızdaki yatırma adresini kullanmanız gereklidir.
5. [Ağ] alanına tıklayın ve [Ethereum (ERC20)] seçeneğini tercih edin.
6. İşlem bilgilerine tıklayın ve ETH’lerinizi göndermek için [Çek] tuşuna tıklayın.
7. Bir sonraki adımda bir Ronin cüzdanı oluşturun. Bu cüzdanın yalnızca tarayıcı uzantısı olarak kullanılabildiğini ve masaüstü istemcisinin bulunmadığını lütfen dikkate alın. Dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun. Ronin henüz mobil kullanıcılar için hizmete sunulmamıştır.
8. Ronin Bridge web sitesine gidin ve [Deposit] seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan açılır pencere ile MetaMask’inizi bağlayın.
9. [Next] tuşuna tıklayın ve cüzdanınızı bağlamayı bitirin.
10. Ronin cüzdanınızın adresini [Ronin Address] bölümüne kopyalayın.
11. Yatırmak istediğiniz varlığı, [Asset] tuşuna tıklayarak seçin. Biz bu örnekte ETH yatıracağız.
12. Son olarak, bilgilerinizi onaylamak için sayfanın altında yer alan [Next] tuşuna tıklayın ve tokenlerinizi Ronin cüzdanınıza bağlayın.
13. Oynamaya başlayabilmeniz için önce Axie takımınızı oluşturmanız gereklidir. Axie pazar yerine giriş yapın ve Ronin cüzdanı seçeneğini tercih edin. Daha önce bir Axie hesabı oluşturmadıysanız, bu adımı tamamlamanız gerecektir. İlk kez giriş yapıyorsanız, talimatları takip ederek bir hesabın nasıl oluşturulacağını öğrenebilirsiniz.

Axie Pazar Yerinden nasıl Axie alınır?

1. Pazar Yerinden satın almak istediğiniz bir Axie seçin. İstatistiklerini ve diğer bilgileri görmek için Axie’nin avatar’ına tıklayın. Arama yaparken sol tarafta yer alan filtreleri de kullanabilirsiniz. Oyunun çalışma sistemine aşina değilseniz, ilk Axie’lerinizi satın almadan önce araştırma yapmanızı öneririz.
2. Axie’nin kendi sayfasındayken satın alma işlemini tamamlamak için [Buy now] tuşuna tıklayın. Ronin cüzdanı uzantınızı kullanarak işlemi onaylayın.

Tam bir takım kurmak için üç adet Axie’nin gerekli olduğunu unutmayın. Axie Infinity topluluğunda bir takım kurmaya yönelik stratejiler ve rehberler bulunmaktadır. Axie satın almak için para harcamadan önce biraz araştırma yapmayı ihmal etmeyin.

Axie Infinity nasıl indirilir?

Axie Infinity Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Oyunu indirmenin en iyi yolu Axie Infinity ana sayfasına gitmek ve sağ üst köşede yer alan [PLAY NOW] seçeneğine tıklamaktır.

Bunu yaptığınızda masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınız için otomatik olarak bir istemci indirilecektir. iPhone’unuz için iOS sürümünü seçerseniz, cihazınızda TestFlight’ın etkinleştirilmiş olması gereklidir. Bu, halen geliştirilme aşamasında olan uygulamaları telefonunuza kurmanıza imkan tanır. Android içinse açılış ekranından indirilen .apk dosyasını kurmanız gereklidir.

Bir Axie’ye genel bakış

Tüm Axie’ler farklı özellik ve karakteristiklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş küçük fantastik yaratıklardır. Axie’ler farklı sınıflara, istatistiklere ve vücut parçalarına sahiptir. Ekim 2021 itibarıyla 9 farklı Axie sınıfı vardır.

Temel Axie sınıfları nelerdir?

Axie Infinity’de dokuz sınıf bulunur. Bunlardan üçü, benzersiz Vücut Parçaları ya da Sınıf Kartları olmayan özel sınıflardır (aşağıda koyu renk ile yazılmış olanlar).

Aquatic (Sucul)

1. Grup

Bird (Kuş)

1. Grup

Dawn (Şafak)

Reklam

1. Grup

Bug (Böcek)

2. Grup

Beast (Canavar)

2. Grup

Mech (Mekanik)

2. Grup

Plant (Bitki)

3. Grup

Reptile (Sürüngen)

3. Grup

Dusk (Alaca karanlık)

3. Grup

Axie’nin sınıfı, nasıl savaştığını belirleyen önemli bir unsurdur. Her bir sınıf, belirli sınıf türleriyle savaşırken güçlü fakat belirli sınıflara karşı da zayıftır. Sınıflara özel kartlar da vardır. Zayıf türlere karşı kart kullanılması durumunda %10 saldırı bonusu kazanılır.

Örneğin Aquatic, Bird ya da Dawn Axie’leri; Bug, Beast ve Mech Axie’lere ekstra zarar verir, fakat Plant, Reptile ve Dusk sınıflarından ekstra hasar alır. Diğer bir deyişle Grup 1 sınıfları Grup 2’ye karşı güçlü, fakat Grup 3’e karşı zayıftır. Grup 2 Axie’leri, Grup 3’e karşı güçlü fakat Grup 1’e karşı zayıftır. Son olarak Grup 3 Axie’leri Grup 1’e karşı güçlü ama Grup 2’ye karşı zayıftır.

Axie Becerileri/Kartları nedir?

Axie Infinity’de mevcut dokuz sınıfın altısına ilişkin 132 kart bulunur. Bu kartları ilgili oldukları vücut parçalarına, menzillerine ve maliyetlerine göre sınıflandırmak da mümkündür. Axie sınıflarının hepsi kart kullanabilse de kartın ilişkin olduğu sınıf tarafından kullanılması durumunda hasar bonusu kazanılır.

Axie istatistikleri nedir?

Axie’ler, özelliklerini belirleyen bir grup istatistiğe sahiptir:

Sağlık

Axie’lerin toplam sağlık ya da hasar karşılama puanını gösterir. HP’si daha yüksek Axie’ler daha fazla hasara dayanabilirler.

Beceri

Reklam

Kombo saldırılara bonus hasar ekler.

Moral

Her bir Axie’nin kritik saldırı şansı Moralinin yanı sıra kalan Direnme Gücüne (Last Stand) de dayanır.

Hız

Savaşırken, daha hızlı Axie’ler ilk olarak saldırır. Hız, savunma yaparken kritik hasar alma şansını da azaltır.

Axie vücut parçaları nelerdir?

Tüm Axie’ler altı vücut parçasının birleşiminden oluşur: kulak, göz, boynuz, sırt, ağız ve kuyruk. Bunlardan son dört tanesi Axie’nin savaşta hangi kartları kullanabileceğini belirler, fakat her bir parça yaratığın istatistiklerine etki eder.

Axie Infinity oynamaya başlamanın maliyeti nedir?

Ekim 2021 itibarıyla en ucuz Axie’nin maliyeti 130 USD’dir (WETH cinsinde). Axie takımınız üç yaratıktan oluşur, bu da yaklaşık 390 USD’ye oyuna başlayabileceğiniz anlamına gelir. Oynamaya başlamanın ne kadara mal olacağını görmek için en iyi yer Axie Pazar Yerine gitmek ve fiyata göre sıralama yapmaktır.

Burslar aracılığıyla ücretsiz Axie’ler nasıl edinilir?

Ücretsiz Axie’ler edinmenin olası iki yolu vardır. Birincisi, ücretsiz takımlar sunan diğer oyunculardan Burs alabilirsiniz. Bu durumda, kazandığınız Smooth Love Potion’ların bir kısmını size burs veren kişiyle paylaşmanız gerekir. Kullanıcıların yalnızca tek bir Axie hesabına sahip olmasına izin verildiğinden bu yöntem popülerdir. Dolayısıyla, insanların Axie’lerinden bu şekilde faydalanması mantıklıdır.

Burslar, Axie Infinity ekibi tarafından değil diğer oyuncular tarafından verilir ve idare edilir. Bu nedenle burs almadan önce dikkatli olmanız gereklidir. CoinGecko, mevcut bursların takip edilebileceği yerlerden biridir. Takımınızı oluşturduktan sonra Arena ya da Macera modunda savaşmak için bu takımı kullanabilirsiniz. Farm edilen tokenlerin yalnızca Axie’nin sahibi (burs yöneticisi) tarafından alınabildiğini ve size düşen payı gönderip göndermemenin bu kişinin elinde olduğunu unutmamanız önemlidir. Çoğu zaman burs alanlar ve yöneticiler kazançları yarı yarıya bölüşür.

Alternatif bir yöntem ise Battles Sürüm 2.0’ın piyasaya sürülmesini beklemektir. Bu güncelleme, kullanıcılara savaşırken kullanabilecekleri ücretsiz Axie’ler veren yeni oyun modları açacaktır. Fakat bu yaratıklar, satılabilecek tokenler kazanamaz. Axie Infinity’yi bir oyna-kazan oyunu şeklinde kullanmak istiyorsanız, yine de bir takım satın almanız ya da burs almanız gereklidir.

Axie fiyatları nelerden etkilenir?

Axie fiyatları yaklaşık 130 USD’den 100.000 USD’nin üzerine kadar çıkabilir. Bir Axie’nin değeri genellikle oyun içi gücüne ve faydalarına bağlı olsa da çok fazla spekülasyon da söz konusudur. Oyunun ilk zamanlarından gelen ilk Axie’lerin değeri genellikle daha yüksektir. Daha renkli olan ve çok daha nadir rastlanan Efsanevi Axie’ler de vardır. Daha nadir karşılaşılan özellikler genellikle oyunda daha fazla fayda sağlar ve daha yüksek fiyata satılır. Axie Infinity’nin bu kadar büyük bir popülerliğe ulaşmasıyla yaratıklar için piyasa artık yalnızca oyunculardan değil aynı zamanda NFT koleksiyonerlerinden de etkilenmektedir.

Axie Infinity’de SLP farming’e nasıl başlanır?

Kullanıcılar Arena dövüşlerinden (PvP) ya da Macera modundan (PvE) SLP kazanabilir. Bu iki etkinlikte de savaşmak enerjinizi azaltacaktır. Enerjiniz bittiğinde yalnızca SLP’lerinizi farm etmek için maceraları tamamlayabilirsiniz.

Ne kadar enerjiniz olduğu, elinizdeki Axie sayısına bağlıdır. Enerji miktarınızı, sayfanın üst tarafındaki oyun ana menüsünde görebilirsiniz.

1. Günlük görevler size 25 SLP kazandırır. Bu görevler arasında günlük giriş yapmak, 10 Macera modu seviyesini tamamlamak ve 5 Arena maçını kazanmak yer alır.
2. Macera Modu (PvE), günlük 50 SLP’ye kadar kazanmanıza imkan tanır. Tam olarak ne kadar kazanacağınız, oynadığınız seviyeye bağlıdır. Bir bölümde ilk kez oynadığınızda SLP kazanırsınız. Fakat bir bölümde tekrar oynayarak SLP kazanmanız garanti değildir. Bölüm sonu canavarlarını yenmek de sizi SLP ile ödüllendirir.
3. Arena (PvP), sıralamanıza bağlı olarak sizi diğer oyuncularla eşleştirir. Sıralamanız da kazandığınız her sefer alacağınız SLP miktarını değiştirir. Her maç enerjiye mal olacaktır, dolayısıyla enerji kullanarak yaptığınız maçların sayısı bir günde ne kadar SLP kazanacağınızı belirler.

Enerjiniz tükense de oynamaya devam edebilirsiniz. Fakat PvP maçları size SLP ödülleri ve PvE maçları da deneyim kazandırmayacaktır. Yine de sıralamanızı yükseltebilir ya da günlük görevleri yerine getirebilirsiniz.

SLP’lerinizi Axie Infinity’den nasıl alabilirsiniz?

SLP kazandığınızda tokenlerinizi manuel olarak alabilirsiniz. SLP’lerinizi yalnızca 14 günde bir almanız mümkündür.

1. Axie Infinity ana sayfasından Ronin cüzdanınıza bağlanın ve menüden [Claim Tokens]’ı seçin. Daha sonra, tokenleri Ronin cüzdanınıza transfer etmek için [Claim SLP] seçeneğine tıklayın.
2. Hesabınıza gidin ve Ronin cüzdanınızın bağlı olduğundan emin olun. Menüden [Claim Tokens] ve daha sonra da [Claim SLP] seçeneğine tıklayın.
3. Bu aşamada, SLP’lerinizi satmak istiyorsanız Ethereum cüzdanınıza gönderebilirsiniz. Ethereum gas ücreti ödememek için tokenlerinizi doğrudan Binance Ronin cüzdanınıza da gönderebilirsiniz.

Axie Lands nedir?

Axie Land (Axie Arazisi), Axie yaratıklarının yaşadığı yer olan Lunacia’daki arazi parselleridir. Bu dünya, birkaç oturumda satın alıma açılacak 301×301 kareden oluşur. İlk satışta parsellerin %25’i satın alınabilecek ve gelecekteki satışlarda fiyatlar %10 artacaktır.

Pembe kareler sunucu etkinliklere, zindanlara, chimera yumurtlama yerlerine ve herkese açık kaynak node’larına ev sahipliği yapacaktır. Harita, içerik üreticiler için Luna’s Landing adında bir alan ve seyahat için yollar da içermektedir. Arazi türleri içeren sandıklar satın alabilirsiniz, beraber satın alınan birden fazla sandık komşu alanlardan araziler içerecektir.

AXS nasıl alınır ve Ronin cüzdanına transfer edilir?

AXS yönetişim, staking ve Axie üretmek için kullanılabilir. Axie üretiyor ya da üretmeye başlamak istiyorsanız AXS’lerinizi Ronin Köprüsünü kullanmadan Binance’ten doğrudan Ronin cüzdanınıza gönderebilirsiniz. Bunu yaptığınızda harici bir cüzdana transfer yapma adımını atlayacağınızdan Ethereum gas ücretlerinden tasarruf edersiniz. ETH gibi AXS’i de Binance’ten satın alabilirsiniz.

1. Binance hesabınıza girin ve imlecinizi [Al-Sat] sekmesinin üzerine getirin. [Klasik] ya da [İleri Düzey] görünümünü seçin.
2. Daha sonra imlecinizi gösterilen alım satım çiftinin üzerine getirin ve açılır menüye AXS yazın. Çiftlerden birini seçin. Biz bu örnekte [AXS/BUSD] çiftini kullanacağız.

3. Kullanmak istediğiniz emir türünü seçin ve satın almak istediğiniz miktarı girin. Biz burada basit bir piyasa emri kullandık. Emir bilgilerini onayladıktan sonra [AXS Al] tuşuna tıklayın.

4. Ronin cüzdanınıza çekim yapmaya başlamak için imlecinizi [Cüzdan] tuşunun üzerine getirin ve [İtibari Para ve Spot] ögesini seçin.
5. AXS’yi arayın ve [Çekim] seçeneğine tıklayın.

6. [Ağ] alanını seçin.
7. Seçenekler arasından Ronin ağını seçin.

8. Açılan penceredeki uyarı okuduğunuzdan ve anladığınızdan emin olun. Devam etmeden önce ronin: ön ekini 0x ile değiştirmeniz gereklidir.

9. Son olarak, göndermek istediğiniz tutarı girin ve [Çek] tuşuna tıklayın.

10. Çekim işlemi tamamlandığında AXS ya da WETH’lerinizi Ronin cüzdanınızda görebilirsiniz. Daha sonra bu tokenleri Axie üretmek ya da pazar yerinden Axie satın almak için kullanabilirsiniz.

Continue Reading
Reklam

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.