Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Nedir?

MetaMask Nedir?

Yayınlanan

-

Yerleşik tarayıcı uzantısı olan MetaMask, popüler bir kripto para cüzdanı. Ethereum blockchain ağına bağlanarak çalışıyor. MetaMask, kullanıcılara geniş bir merkeziyetsiz uygulama (Dapp) entegrasyonu sunarken cihazlarına tüm blockchain verisini indirmelerine gerek kalmadan Ethereum ekosistemi ile etkileşime girmelerini sağlıyor. Bu nedenle, merkeziyetsiz borsalara (DEX), oyun platformlarına, şans oyunu sitelerine ve diğer birçok uygulamaya kolay erişim kurmak için en popüler Ethereum cüzdan çözümlerinden biri konumunda.
Cüzdan uygulaması; Chrome, Firefox, Brave ve Microsoft Edge gibi en yaygın internet tarayıcılarıyla uyumlu. Ethereum’un yerel para birimi olan ETH’yi depolama olanağı sunmasının yanı sıra MetaMask, protokoldeki ERC-20 ve ERC-721 standartlarına uygun token’ları da destekliyor.
MetaMask, Aaron Davis ve blockchain şirketi ConsenSys tarafından kuruldu.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.