Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Nedir?

MetaMask: Kısa Tarihçe ve Temel Özellikler

Yayınlanan

-

MetaMask, 2016 yılında cüzdan uygulamasının hayata geçmesinden Eylül 2020 tarihine ulaşana kadar 400.000 kullanıcı sayısına ulaştı. Geçen ekim ayında, aylık bir milyon aktif kullanıcıya ulaştı. 2019’dan önce bu Ethereum çevrim içi cüzdanı, yalnızca Firefox ve Chrome masaüstü tarayıcılarında eklenti olarak mevcuttu. Eylül 2020’de ConsenSys, Android ve iOS destekli mobil cihazlar için ilk resmi MetaMask mobil uygulamasını yayımladı.
Güvenlik şirketi Least Authority tarafından yapılan bağımsız denetim işlemine göre, Ethereum çevrim içi cüzdanı, güvenlik ve tasarım açısından en üst düzey özellik ve işlevler sunuyor.
MetaMask uygulamasını en büyük Ethereum cüzdanı yapan bir özellik de, şifre ve gizli anahtarları her kullanıcının cihazında güvenli bir şekilde saklayan ileri seviye şifreleme teknolojisi. Ayrıca kullanıcılar, farklı ağlar arasında geçiş yapabiliyor. Birden fazla cüzdana bağlama olanağı sunan uygulama, Ethereum mainnet dışında büyük testnet’ler ve hatta Binance Smart Chain bağlantısı bile kurabiliyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.