Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Bitcoin RSI göstergesinde kritik kırılma

Yayınlanan

-

RSI’da kritik kırılma
Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre Bitcoin’in bu hafta 37 bin doların üzerinde kalması, göreceli güç endeksinin (RSI) birkaç aydır süren düşüş trendinden sıyrılmasını sağladı.

Şubat ayında 36.700 dolardan 39.280 dolara yükselen Bitcoin, yine de 40 bin dolar direncini geçecek ivmeye hala sahip değil.

Ne var ki bu durum yakında değişebilir. Popüler bir yatırımcıya göre RSI, bu hafta “fazla düşüş” bölgesinden nihayet çıktı.

RSI, bir varlığın belirli bir fiyat noktasında “fazla yükselmiş” veya “fazla düşmüş” olduğu durumlar hakkında fikir veriyor. Gösterge kasım sonundan itibaren düşmeye başlamış ve son yıllarda çok az kez görülen seviyelere kadar gerilemişti.

Popüler yatırımcı ve analist Crypto Ed, “Herkes trend çizgisini izliyor gibi gözüküyor. Kimse RSI göstergesine dikkat etmiyor….düşüş trendini çoktan kırdı!” yorumunda bulundu.

“Henüz tehlikeyi atlatmış değiliz, fakat kısa vadede daha fazla yükseliş görebiliriz.”

Yatırımcının paylaştığı grafik, BTC/USD paritesinin kendi düşüş trendinden sıyrılmak için uğraştığını, RSI göstergesinin ise artık “özgür” olduğunu gösteriyor.

Bitcoin RSI göstergesi ve BTC/USD paritesinin açıklamalı grafiği. Kaynak: Crypto Ed/ Twitter

Continue Reading
Reklam

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.