Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

“Bitcoin’de kabus yeni başlıyor!” Dev borsanın CEO’sundan korkutan açıklama

Yayınlanan

-

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, iki haftalık analizinde ilginç bir Bitcoin fiyat tahmini verdi. Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmeyeceğine dair beklentilerine rağmen, Bitcoin’in dibinin 28.500 dolarla kadar ulaşacağından şüphe duyuyor.

Bitcoin için dip noktası 28.500 dolar mı?
BitMEX’in Crypto Trader Digest tarafından yayınlanan “Dipsiz” başlıklı son gönderisinde eski CEO, kripto para birimlerini “dünyadaki son serbest piyasa” olarak övüyor. “Aptalca” para basımı nedeniyle, büyük bankaların ve hükümetlerin diğer varlık fiyatlarını “politik olarak uygun seviyelerde” yakalayabildiğini açıkladı.

Kripto para birimleri son haftalarda önemli ölçüde düşerken, Federal Rezerv’in henüz faizleri yükseltmediğini kabul ediyor. Bu nedenle, Mart ayında beklenen faiz artırımı gerçekleştiğinde piyasalarda daha fazla katliam olabileceğinden şüpheleniyor.

Fed’in piyasaları hareketlendirmeden faizleri yükseltme yeteneğine sahip olup olmadığı konusunda şüphelerini dile getirdi.

Huobi
“Fed, halka açık olarak bilançosunun boyutunu küçülteceğini açıkladıysa, kurumsal ihraççıları destekleme taahhüdünü nasıl sürdürebilir? Piyasa bu tutarsızlığa uyandı ve getiriler yukarı yönlü küçük küçük kırılmaya başladı.”

Hayes, aksini iddia etmesine rağmen, Fed’in politik çıkarlar dışında kolay para politikalarını sürdürmeyi seçeceğini tahmin ediyor. Tarihin kanıtladığı gibi, yükselen enflasyon haberleri Bitcoin fiyatı için olumlu olma eğiliminde.

FOMC toplantısı bekleniyor
Bugün ilerleyen saatlerde piyasaların merakla beklediği FOMC toplantısı sonuçlanacak. Hayes, yatırımcıların Fed’in fikrini değiştirdiğini açıklamasını beklememelerini söylüyor.

Hayes, Bitcoin’in bir sonraki gerçek direnç seviyesini 28.500 dolar olarak görüyor – yaklaşık olarak geçen yılın Temmuz ayında dibe vurduğu yer. Bu seviye kırılırsa, Bitcoin’i 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara geri çekebilecek bir tasfiye kademesi bekliyor.

cryptopotato

Continue Reading
Reklam

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.