Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Bitcoin fiyatı tekrar 37.000 dolar seviyesine yükseldi

Yayınlanan

-

BTC büyük direnç seviyesinden kaçıyor
Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’dan verilerine göre BTC/USD, günün erken saatlerinde Bitstamp’ta 36.175 dolara düşmesinden sonra modele geri döndü.

Yeni bir düzeltme olup olmamasına bağlı olmaksızın, momentumun 40.000 dolara yakın direnç seviyelerine meydan okumaya devam edeceğine dair umutlar yüksek.

Popüler trader Crypto Ed, anlık görünümle ilgili yorumların bir parçası olarak, “Ayı senaryosu büyük olasılıkla görünüyor, bu yüzden şaşırtıcı bir hareket göreceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“Sadece 40.000 bin dolarlık seviyenin tekrar kazanıldığına ikna olursam boğa olabilirim.”
Trader ve analist Anbessa da, düzeltmenin tamamlandığını belirtebilmek için 38.500 dolarlık seviyenin tutulmuş olması gerektiğini belirtti.

Cointelegraph’ın önceden belirttiği gibi, düşük fonlama oranları ve türev piyasalarındaki manzara yukarı doğru olası bir yükselme hareketini tetikleyeiblir.

Rekt Capital, Bitcoin’in tekrar bir yükselişe geçmesi için haftalık kapanışı 39.600 dolar ve üzerinde kapatması gerektiğini belirtti.

2018’in ilk dönemlerine benziyor
Bitcoin fiyatının hafta başında 33.000 doların altına düşmesiyle dibin burası olduğuna herkesi ikna edemedi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin analistleri yeni bir düşüşten endişe ediyor

Analist TXMC Trades, BTC/USD’nin mevcut fiyattan daha aşağılara inmesi gerektiğini; geçmiş fiyat hareketlerinin teoriyi desteklediğini belirtti. Analist:

“Bunu, 2018 Nisan’ında 6.000 dolarlık seviyeden sektiği, ama sonunda çöktüğü duruma benzetiyorum” dedi.
Bununla birlikte TXMC, on-chain analitik firması Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunarak, 33.000 dolardan gelen sıçramanın, Bitcoin’in geçen kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana herhangi bir noktada olduğundan daha fazla kısa pozisyonu tasfiye ettiğini belirtti.

Bitcoin vadeli işlemlerin kısa (short) likiditasyon grafiği. Kaynak: TXMC Trades/ Twitter

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.