Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Kripto sahipleri umdukları derecede zengin olmayabilir

Yayınlanan

-

Goldman Sachs, Bitcoin (BTC) ve kripto paranın genel anlamda yaygınlaşmasının, fiyatlarının dolar açısından yüksek olacağı anlamına gelmediğini belirtti.

Bloomberg’in perşembe günü yayımladığı bir habere göre uluslararası bankacılık devi, kripto varlıklarının genel anlamda yaygınlaşmasının, diğer ana akım varlık sınıflarıyla olan korelasyonlarını artıracağını savundu.

Goldman: Kripto paraların yaygınlaşması, ‘iki ucu keskin bir kılıç’tır
Goldman, Bitcoin’i savunanların aksine kriptonun, kitlesel nüfusu zenginleştirme aracı olması ihtimalinden etkilenmişe benzemiyor.

Haberde, “Değerlemeleri yükseltebilse de diğer finansal piyasa değişkenleriyle korelasyonları artıracak ve varlık sınıfını elde tutmanın çeşitlendirme faydasını azaltacaktır” cümlelerine yer verildi.

Haberin yazarları Zach Pandl ve Isabella Rosenberg, kriptonun genel yaygınlaşmasını ‘iki ucu keskin bir kılıç’ olarak nitelendirdi.

Yani Bitcoin veya kriptonun mevcut varlıklarla ilişkisi giderek artarsa, asimetrik kâr kapsamı da o denli azalacaktır.

Kripto piyasalarının hisse senetleri ile ilişkisi arttıkça bu konuda yapılan yorumlar artmaya başladı. Bu yılın ileriki süreçleri için yapılan tahminler, özellikle de bu ay için güçlü bir toparlanmayı öngörmüyor.

Ayrıca Goldman bile ocak ayının başlarında, BTC/USD’nin pazar payındaki altın oranını geride bırakarak ve böylece geleneksel yatırımcıları cezbederek 100 bin dolara ulaşabileceği fikrine katılmadı.

Basit arz ve talep?
Bitcoin’in gelecekteki durumuna yönelik olası senaryolarda, ileriye dönük diğer faktörlerin sağladığı kazanç oranını geride bırakan korelasyon fikrinden özellikle kaçınır.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin fiyatında ralli talebin “ayı piyasasından” çıkmasıyla başlayabilir

Analistler, kriptonun daha fazla yaygınlaşması karşısında azalan arzı, gelecekte fiat para birimlerine karşı daha yüksek fiyatların gerçek bir garantisi olarak savunuyor.

Bitcoin’in büyüyen cüzdan varlıklarıyla birlikte öngörülebilen emisyon planı, düşük zaman dilimli fiyat zayıflığına rağmen oynamaya devam eden bir durumdur.

En az 1 BTC tutan Bitcoin cüzdan adreslerinin BTC/USD grafiği . Kaynak: LookIntoBitcoin
Sentiment verilerine göre kasım ayında başlayan geri çekilme, daha büyük cüzdan sahiplerinin hevesini kırmayı başaramadı.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.