Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Belçikalı Milletvekili, maaşını Bitcoin ile alacak

Yayınlanan

-

Bitcoin (BTC) çılgınlığı, şimdide Belçika parlamentosuna sıçradı. Brüksel milletvekili Christophe De Beukelaer, maaşını Bitcoin’e çeviren ilk Avrupalı politikacı oldu.

Bruzz, Brüksel milletvekilinin aylık 5.500 euro (6.140,75 dolar) olan maaşını Bit4You kripto alım-satım platformu kullanılarak Bitcoin’e dönüştürüleceğini bildirdi. Hümanist Demokratik Merkez (CDH) partisini temsil eden Beukelaer, attığı adımın, diğer politikacılara gelişmekte olan teknolojiye yönelmeleri için ilham vereceğini umuyor.

Beukelaer, New York belediye başkanı Eric Adams’ı, Amerikalı politikacıların kendi yerel eyaletlerini Bitcoin merkezleri haline getirmek için nasıl çalıştıkları örneği olarak gösterdi. Beukelaer:

“New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u Bitcoin merkezi yapmak adına üç ay boyunca Bitcoin maaşını topladı. Brüksel ve Belçika’nın kripto para birimi endüstrisinde lider bir rol oynaması için çok geç olmadığını düşünüyorum.”
Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez de BTC savunuculuğuyla tanınan milletvekillerinden biri. Şehri bir Bitcoin merkezi haline getirmek için büyük çaba sarf etti. Kendi maaşını Bitcoin’e çevirmenin yanı sıra, bu imkanı şehir çalışanlarına da mümkün kılabilmek için gerekli politikalar üzerinde çalışıyor.

Politikacıların yanı sıra spor alanındaki en büyük isimlerden bazıları da maaşlarını BTC’ye çevirdi. Toplam yedi NFL yıldızı maaşlarını Bitcoin’le almayı tercih etti. Benzer şekilde Klay Thompson ve Andre Iguodala gibi NBA yıldızları da ilerleyen süreçte Bitcoin maaşlarını kabul edeceklerini açıkladılar.

BTC ile ödeme almak isteyen ve artan sayıda politikacılara eklenen spor yıldızlarının sektöre olan güveni, Bitcoin’in bir varlık olarak artan popülaritesini gösteriyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.