Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

FTX borsası, son yatırımla 32 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı

Yayınlanan

-

Kripto para piyasası düşüşüne dair artan korkulara rağmen, FTX gibi büyük borsalar yüz milyonlarca dolarlık yeni fon sağlayarak ivme kazanmaya devam ediyor.

FTX Trading, Pazartesi günü resmi olarak 400 milyon dolarlık C Serisi fonlama turunu bitirdiğini duyurdu. FTX bu sayede 32 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

FTX’in Amerika Birleşik Devletleri merkezli kardeş firması FTX US’in 26 Ocak’ta A Serisi turda 400 milyon dolar toplayarak 8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. C serisi fonlama turu da, bu fonlama turundan bir kaç gün sonra gerçekleşti.

Duyuruya göre, son fonlama turuna Singapurlu devlet yatırımcısı Temasek, dijital varlık yatırım şirketi Paradigm, Kanada’nın Ontario Öğretmen Emeklilik Planı Kurulu, Tiger Global, SoftBank Vision Fund 2 ve diğerleri katılım gösterdi. Tüm firmalar aynı anda yukarıda bahsedilen FTX ABD finansman turuna katıldı.

CEO Sam Bankman-Fried, yeni finansmanla birlikte şirketin son altı ayda 1,8 milyar dolar değer kazandığını ve bunun FTX için önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Sağlanan bu yeni fonla birlikte şirketin daha fazla ürün piyasaya sürmeye devam etmesini sağlayacak ve ek düzenleyici onaylar ve lisanslarla küresel varlığını genişletmesine yardımcı olacak.

FTX’in yeni fonlama turları, kripto para piyasalarında önemli bir düşüş yaşanırken geldi. Bitcoin aralık sonunda 50 bin doların üzerindeyken 25 Ocak’ta 33 bin dolara düştü. Kraken CEO’su Jesse Powell gibi bazı kripto para borsası yöneticileri dünyanın potansiyel olarak başka bir kripto kışı görebileceğini söylüyor. Ancak Bankman-Fried bunun uzun sürmeyeceğini düşünüyor:

“Bence uzun sürecek bir kripto kışına girmiyoruz. Faiz oranları beklentilerinde değişiklikler oldu ve bu kripto piyasalarını hareketlendiriyor. ”
Bankman-Fried, FTX’in halka arz konusundaki planlarının basit olmadığını da söyledi. “Yapacağımızdan emin değilim. Olduğunu görebiliyordum, olmadığını da görebiliyordum. Bunu yapmak için özel bir sebebe ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum” dedi. Yönetici yine de FTX’in halka arz durumunda, denetlenen hesaplar da dahil olmak üzere olası listeleme seçeneklerini gözden geçirerek buna hazır olacaklarını belirtti.

Continue Reading
Reklam

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.