Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Bitcoin 39.000 dolara yaklaşırken üç altcoin fiyatı yükseldi

Yayınlanan

-

Bitcoin (BTC) fiyatındaki güçsüz hareket nedeniyle birçok trader, “kripto kışının” başladığı düşünüyor. Özellikle de altcoin piyasasında tam bir kafa karışıklığı hakim.

En büyük kripto para birimi 38.500 dolar civarında işlem görürken kimi analistler, mevcut fiyatı satın alma bölgesi olarak yorumluyor. Bu hissiyat altcoin piyasasına da yayılıyor.

24 saat içinde fiyatı en çok değişen 7 altcoin. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro
Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, son 24 saat içinde en çok değer kazananların DerivaDAO (DDX), Telos (TLOS) ve Bonfida (FIDA) olduğunu gösteriyor.

DerivaDAO işlem hacminde yüzde 3 bin 692 artış
DerivaDAO, türev ürünleri için Ethereum (ETH) ağında çalışan merkeziyetsiz bir borsa.

Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS™ verileri, son fiyat artışından önce 25 Ocak tarihinde DDX için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşımını sunuyor.

VORTECS™ Puanı (gri) ve DDX fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro
Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi DDX için VORTECS™ Skoru, önümüzdeki üç gün içinde fiyatın yüzde 102 artmasından yaklaşık 62 saat önce, 25 Ocak’ta 70 değerine kadar çıktı.

DDX fiyatındaki artış, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’den gelen 13 milyon dolardan fazla hacimle yüzde 3.692’lik bir artışa neden oldu.

TLOS, BikeChain ile ortak oluyor
TLOS, EOSIO yazılımıyla oluşturulmuş bir blockchain ağı. Merkeziyetsiz finans (DeFi), benzersiz tokenler (NFT), oyun ve sosyal medya için akıllı sözleşmelere hız ve ölçeklenebilirlik sunmak üzere tasarlanmış.

Cointelegraph Markets Pro’dan alınan VORTECS™ verileri, son fiyat artışından önce 28 Ocak’ta DDX için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

VORTECS™ Skoru (gri) ve TLOS fiyatı. Kaynak: Cointelegraph Markets Pro
As s

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi DDX’in VORTECS™ Skoru, fiyatın sonraki iki gün içinde yüzde 61,54 artmaya başlamasından yaklaşık 2 saat önce, 25 Ocak’ta 71’e yükseldi.

TLOS için yükseliş hareketi, projenin kendi kendini yöneten araç paylaşımı uygulaması BikeChain ile yeni bir ortaklık duyurması ve ilk yerel merkeziyetsiz borsası OmniDEX’in büyümesiyle birlikte geldi.

İlgili: Solana (SOL) fiyatı neden yüzde 60 düştü? İşte yanıtları

Bonfida üzerinde Solana isim servisi hizmete açıldı
Bonfida, Serum DEX ile daha geniş Solana ekosistemi arasında bir köprü oluşturacak olan Solana ağı üzerine kurulmuş bir protokol.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, 28 Ocak’ta 1,59 dolara düşmesinden bu yana FIDA’nın fiyatının 31 Ocak’ta yüzde 84,72 artarak 2,95 dolara yükseldiğini ve 24 saatlik işlem hacminin yüzde 81 artarak 28,5 milyon dolara çıktığını gösteriyor.

FIDA/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
Fiyat ve işlem hacmindeki ani artış, AscendEX kripto para borsasında FIDA için sürekli vadeli işlemlerinin başlatılmasını ve Solana isim hizmeti üzerinden Twitter kullanıcı kayıtlarının açılması ile aynı zamana denk geldi.

Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 1,74 trilyon dolarken Bitcoin’in piyasa hakimiyeti oranı ise yüzde 41,6 seviyesinde.

Reklam

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.