Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

BTC Düşüşlerini Durdurdu Ama Altcoinler Yükselişe Katılamadı

Yayınlanan

-

Kripto para piyasaları, Mart 2020’den bu yana geçen süreçte en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında ani bir çöküşle yaklaşık %50 oranında değer kayıpları yaşayan kripto paralar, Kasım ayında gelen rekor seviyelerinden bu yana düşüş eğilimini koruyor. Gelen değer kayıplarıyla birlikte kritik destek seviyelerinin de altına sarkan Bitcoin (BTC), yeni gün açılışında toparlanmaya başladı. Hafta açılışında değer kayıpları sonrasında 33 bin dolar bandına kadar sarkan Bitcoin, Salı günü yeniden 35 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin Toparlanma Evresine Girdi
Kasım ayından itibaren gelen düşüşlerle 40 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde hareket etmeye başlayan Bitcoin, 20 Ocak tarihinde 43 bin dolar seviyesini görmüştü. Ancak düşüşlerine devam eden BTC, bu aşamadan sonra 40 bin dolar seviyesinin de altına sarkmıştı. Gelen düşüşlerle birlikte kritik desteklerini kaybeden ve 35 bin dolar bandına kadar sarkan Bitcoin, hafta açılışında bu desteğini de kaybederek 33 bin 200 dolar seviyesini test etmişti. Piyasalarda bu düşüşlerle birlikte endişeler de artarken, Bitcoin yeni günde toparlanmaya başladı ve 37 bin dolar seviyesini test etti.

BTC’deki Toparlanma Altcoinlere Yansımadı
Son 24 saatlik süreçte CoinMarketCap verilerine göre %2,56 oranında değer artışıyla karşılaşan Bitcoin yazım sırasında 36 bin 361 dolar seviyesinde işlem görüyor. Uzmanlar, Bitcoin’in tepki alımlarıyla karşılaştığını ve toparlanma sürecinin de bu etkenle tetiklendiğini ifade ediyor. Ancak piyasa geneline bakıldığında, altcoinlerin Bitcoin’deki toparlanma hareketlerine dahil olamadıkları görülüyor. Geçtiğimiz hafta 3 bin 200 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum (ETH), 2 bin 300 dolar seviyelerinde hareket ediyor. Yazım sırasında ETH 2 bin 390 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan son 7 gün içinde %23 oranında değer kaybı yaşayan Binance Coin (BNB) ise yazım sırasında 360 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.