Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Bitcoin Düşmeye Devam Eder Mi? Ünlü Analist Açıkladı

Yayınlanan

-

Kripto para piyasaları 2021 yılının son aylarında girdiği düşüş eğiliminden haftalarca çıkamadı ve bu düşüşler, 2022 yılında da devam etti. 5 Ocak tarihinde, ABD Merkez Bankası’nın (Fed), 14-15 Aralık tarihli FOMC tutanaklarını yayınlamasının ardından derinleşen düşüşler, 24 Ocak Pazartesi itibariyle daha sert bir hal aldı. Bitcoin (BTC) bu süreçte 33 bin 200 dolar seviyesine kadar geriledi ve ardından haftanın ikinci gününde toparlanmalar başladı. Toparlanmalar piyasalarda heyecan uyandırırken, ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin adına korkutucu senaryolarla tahminlerini paylaştı.

Ünlü Analist Korkutan Senaryoyu Paylaştı
Kripto para piyasalarının yakından tanıdığı bir isim olan ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin adına tahminlerini paylaştı. Bitcoin’de görülen son fiyat hareketleri sonrasında fikirlerini dile getiren Cowen, Bitcoin’in 2022 yılının ilerleyen dönemlerinde yeniden yükselişe geçmeden önce daha fazla değer kaybı yaşayabileceğini belirtti. Youtube üzerinden 700 bin abonesine yönelik paylaşımda bulunan Cowen’e göre Bitcoin için birkaç aylık süreçte en kötü durum senaryosu, şu anda 19 bin 300 dolar seviyelerinde olan 200 haftalık hareketli ortalamasına bağlı.

Cowen, 200 Haftalık Hareketli Ortalamayı İşaret Etti
Cowen, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasının yükselişte olduğunu ve yılın ikinci çeyreğinde 23 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşündüğünü dile getirdi. Bitcoin, daha önce Aralık 2018 ve Mart 2020 dönemlerinde, birim fiyatı olarak 200 haftalık hareketli ortalamasına kadar düşüş yaşamıştı. Cowen, Mart 2020’deki çöküşün pandemi kaynaklı olduğunu belirtti ve Bitcoin’in o dönem 300 haftalık hareketli ortalamaya kadar düşüş yaşadığını dile getirdi.

Analist “Sıçrama” Öncesi Çöküş Bekliyor
Ünlü analist Cowen’e göre Bitcoin, 2022 yılının ikinci çeyreğinde yüksek bir sıçrama yapabilir. Ancak analist, bu olası yükselişten önce Bitcoin’in, 200 haftalık hareketli ortalama seviyesine gerileyeceğini tahmin ediyor. Yani analiste göre BTC bir sıçrama yapmadan önce fiyat, şu anda 19 bin 300 dolar seviyesinde olan ve Cowen’e göre ikinci çeyrekte 23 bin dolar seviyesini görecek olan bölgeye kadar gerileyecek.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.