Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Bitcoin fiyatında dibin görüldüğüne dair hiçbir işaret yok

Yayınlanan

-

Bitcoin (BTC) fiyatındaki kısa vadeli hareketlerin ele alındığı yeni araştırmalar kasvetli tablo çiziyor olsa da en büyük kripto para birimi son 24 saatte yeşil bir görünüm sundu.

BTC/USD 1 aylık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView
Trader’lar 38.500 doların altında uzun pozisyon düşünmüyor
Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi pazartesi günü 38.000 dolara tırmandı ve 30 Ocak’ın haftalık kapanışının hemen ardından başlayan düzeltmeyi tersine çevirdiğini gösterdi.

Hisse senetlerinin boğalara biraz rahatlama sağlamasıyla birlikte birçok analist, Bitcoin fiyatında 40.000 dolara yakın seviyeleri henüz düşünmüyor.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michaël van de Poppe, YouTube üzerinden yaptığı piyasa değerlendirmesinde, “Bitcoin dalgalanıyor. Dirençle mücadele ederken hacim genel olarak düşük kalıyor” dedi.

“Daha önce bahsettiğim gibi, uzun zaman diliminde yükseliş sapmaları olmadıkça 38.500 doların altında uzun pozisyon almayı düşünmüyorum. 37.500 dolar ilk minik yatırım adımım oldu.”

Bir diğer trader Pentoshi, uygun alım bölgesinin mevcut seviyelerin hemen altında olduğunu ekledi.

Twitter yorumlarında, “Yüksek olasılıkla 33 ila 36 bin dolarda ilgi olacak. Ve yatırımlar ölçeklenecek. Şubat itibarıyla BTC fiyatının yıllık açılışına bakmak gerek. 33.000 dolar kaybedilirse geri adım atmak gerek” dedi.

Bu yazı hazırlandığı sırada BTC/USD paritesi 38.300 dolar civarında işlem görüyordu.

BTC fiyat trendinin devam etmesi olası
Diğer uzmanlar, Bitcoin için daha kasvetli görünüm çizdi.

İlgili: Bitcoin fiyatı 38 bin doları zorlarken, RSI değeri aşırı satışı gösteriyor

Trend Precognition isimli zincir içi ve dışı göstergeler setini paylaşan veri kaynağı Material Indicators, kasım ayında başlayan Bitcoin fiyatındaki düşüşünün değişiklik yaşamadığını ortaya koydu.

Twitter üzerinden paylaşılan yorumda, “Aylık kapanış itibarıyla Bitcoin’in MAKRO görünümünde değişiklik yok. Trend Precognition, BTC’nin dip seviyeyi gördüğüne dair bir işaret göstermiyor. Düşüş trendi devam ettikçe aralığın artması bekleniyor” ifadeleri yer aldı.

Bu bakış açısına göre, Bitcoin’in ikna edici bir zemin oluşturması ve dirençle mücadele etmeye başlaması için daha aşağıdaki bir seviyeden destek alması gerekiyor.

Bir başka veri kaynağı olan Whalemap, mevcut aralığın değişmesi durumunda 27.000 doları önemli bir destek alanı olarak tanımladı.

Bu arada Cointelegraph, hafta içinde Bitcoin fiyatını tetikleyebilecek faktörleri masaya yatırdı.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.