Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Bitcoin fiyatı 38 bin doları zorlarken, RSI değeri aşırı satışı gösteriyor

Yayınlanan

-

“Dalgalı seyreden” Bitcoin
Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin önceki gün Bitstamp’ta 38.740 dolarlık yerel fiyat zirvesini gördükten sonra 38 bin dolarlık fiyat seviyesini geri kazandığını gösterdi.

Sergilediği “saatten bağımsız” performansa rağmen, birkaç analist BTC’nin geleneksel piyasadan bağımsız şekilde bir yükseliş oyunu içinde olduğuna inanıyordu.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, son Twitter güncellemesinde “Bitcoin fiyatı hala dalgalı seyrediyor” dedi ve ekledi:

“Bu durumun devam edip etmediğini görmek için 37 bin dolara bakıyorum. Eğer devam etmiyorsa, sanırım günlük yükseliş sapması oluşturmak için düşük seviyeleri test edeceğiz. Eğer devam ederse bu durum, bu seviyelerde kalabilirsek 38.500 doların üzerinde bir kırılma görebiliriz. Her zamanki tuzaklı ve sıkıcı hafta sonu durumları.”
Trader, yatırımcı ve girişimci Bob Loukas için asıl güç, paritenin 10 günlük hareketli ortalamanın (MA) üzerindeki çoklu kapanışlarında yatıyor.

Bununla birlikte 39.600 dolarlık haftalık kapanış beklentisi, yazı yazıldığı sıralarda halen gerçekleşmemiş görünüyor.

Twitter’da Cantering Clark olarak bilinen trader ve analist, “Kripto piyasasında bir sürü çılgın trader var. Morallerin zaten düşük olduğu bir hafta sonunda onları oltaya getirmenin en kolay yolu nedir? Harekete geçmeye zorlamak” dedi.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) boğaları heyecanlandırıyor
Bu arada, popüler analist Matthew Hyland, BTC’nin göreceli güç endeksinden (RSI) gelen yükselişe dair ipuçlarını ortaya çıkardı.

RSI, birden fazla zaman dilimi grafiklerine bakıldığında, Mart 2020’deki Coronavirus çöküşünden bu yana en “aşırı satış” seviyelerine ulaştı.

Bu metrik, BTC’nin belirli bir fiyatta ne kadar “aşırı alındığını” veya “aşırı satıldığını”, dolayısıyla belirli bir eğilimin ne kadar süreceğini belirlemek için kullanılır.

Şu anda RSI, düşük seviyelerden gelen ufak toparlanmalar sayesinde kasım ayından bu yana devam eden birkaç aylık düşüş trendine karşı çıkmış gibi görünüyor.

“Geçen yıl yaşanan iki kırılma, büyük yükseliş hareketlerine yol açtı” diyen Hyland, bu eylemi gösteren bir grafikle birlikte yorumlarını Twitter’da paylaştı.

Bitcoin günlük RSI ve BTC/USD açıklamalı grafiği. Kaynak: Matthew Hyland/ Twitter

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.