Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’e döndü – Kripto fonları 5 hafta sonra artışta

Yayınlanan

-

Beş hafta boyunca sürekli çıkış görüldükten sonra, BTC alanına kurumsal yatırımlar geri döndü. Bu süreçte ETH gözden düşmeye başladı.

Kripto yatırım şirketi CoinShares, 24 Ocak’ta yayımlanan haftalık Digital Asset Fund Flows raporunda kurumsal ürünlere giriş yapıldığını açıkladı.

Düşüş sürecinde alımlarını artıran yatırımcılara dikkat çeken rapor, sektöre yeniden giren 14,4 milyon doların, beş hafta içinde ilk kez net pozitif girişe olanak sağladığını belirtti.

Araştırmacılar, girişlerin önemli fiyat zayıflığı döneminde geldiğini bildirerek, yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde “satın alma fırsatı gördüklerini” savundu.

CoinShares’in kendi BTC fonundan sermaye çıkışı devam ederken 21Shares ve ProShares küçük artışlar kaydetti. Hafta içindeki kurumsal yatırım girişlerinin çoğu 13,8 milyon dolarla Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum’da ise 15,6 milyon dolarlık çıkışla dönemin en büyük gerilemesi yaşandı.

CoinShares yedi haftalık ETH çıkışlarının toplamda 245 milyon dolara ulaştığını belirtti. “Yatırımcılar var olan düşüş sürecinde Bitcoin yerine Ethereum’a odaklandı.”

Analist Willy Woo kurumsal fonların geri dönmeye başladığına dair işaretlerin ortaya çıktığını öne sürdü:

Bununla birlikte, rapora dahil edilen fonlar için yönetilen toplam varlıklar (AUM), 2021 yılının ağustos ayının başından bu yana en düşük seviye olan 51 milyar dolarda. AUM, son birkaç ay içinde dayanak varlıkların düşen değerinden dolayı baskı altında. 25 Ocak’taki son güncellemeye göre 30,6 milyar dolarla dünyanın en büyük fonu Grayscale’de bir değişiklik olmadı, ancak fon yüzde 30 civarında rekor indirimle işlem görüyordu.

İlgili: Coinshares ve Bitcoin verilerine göre düşüş beklentisi yakında azalabilir

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere analist ve trader’lar, Bitcoin’in sıçrama yapacağını düşünerek 36.000 dolar civarında piyasaya yeniden girmeyi planlıyor.

Tradingview verilerine göre varlık, pazartesi günü geç saatlerde 33 bin dolara düştü, ancak o zamandan beri yüzde 10’luk getiri ile 36.276 dolara kadar çıktı. Spot piyasa ivmesi bu yönde devam ederse, haftalık kurumsal girişlerin takip etmesi muhtemeldir.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.