Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

SEC, BSTX’e geleneksel piyasalardaki blockchain anlaşmaları için onay verdi

Yayınlanan

-

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Boston merkezli BOX borsasının yan kuruluşu Boston Security Exchange (BSTX)’e blockchain tabanlı bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet göstermesi için onay verdi.

BSTX borsası, BOX ve Ocerstock’un blockchain kolu tZERO ortaklığıyla başlatılmıştı. Bu ortaklığın temel amacı, halkın kullanımına açık, kayıtlı ve güvenli tokenleri piyasaya sürmekti. SEC de BSTX’e bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet göstermesi için onay verdi. Bu gelişmeyle birlikte BSTX, geleneksel piyasalardaki ödemelerin hızlandırılması için blockchain teknolojisini kullanabilecek. SEC’e göre:

“Komisyon, BSTX borsasının teklifinin, dijital token alım-satımı veya blockchain teknolojisinin herhangi diğer bir ek kullanımını içermediğini belirtiyor.”
SEC daha önce BSTX’in kripto odaklı hizmetler sunma iznini reddetmişti. Verilen son onay ile borsanın, tescilli bir piyasa veri yayını olan ‘BSTX Piyasa Veri Blockchain’i kullanmasına izin verecek.

BSTX ayrıca Blockchain teknolojisini kullanarak yatırımcılara işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmeleri konusunda yardımcı oluyor.

SEC, BSTX’in teklifine verdiği düzenleyici onayın yanı sıra BOX’a, bu faaliyetler doğrultusunda dört adet koşul koydu.

Koşullara göre borsa, ülkedeki hisse senedi alım-satımı ile ilgili tüm ulusal piyasa sistemi planlarıyla iş birliği içinde olacak. Bunlardan bazıları FINRA ile Düzenleyici Hizmetler Sözleşmesi, BSTX için Intermarket Gözetim Grubu üyeliği ve geçerli bir yönetişim yapısının sağlanması yer alıyor.

SEC, son gelişmeler öncesinde Gemini, Celsius Network ve Voyager Digital’ın sunduğu yüksek verimli kredi ürünlerinden bazılarını da gözden geçirmişti.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.