Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Nedir?

MetaMask İşlem Ücretleri Nedir?

Yayınlanan

-

MetaMask, Ethereum ağının yoğunluğuna bağlı olarak her işlem için varsayılan bir Gas ücreti talep eder. Buna ek olarak, kullanıcılara parametre özelleştirme imkanı sunarak, gelişmiş sekmesi üzerinden Gas ücretlerini ve Gas limitlerini değiştirme hakkı da tanıyor.
Ücret ve limit arasındaki farkı açıklamak gerekirse, ücretler işlem maliyetlerini tanımlarken Gas limitleri ise kullanıcının tek işlemde en fazla ne kadar ödemeye istekli olduğunu gösteriyor.
İşlem ücretlerinin, ikinci en büyük merkeziyetsiz blockchain ağındaki işlem işlem hızını belirlediğini unutmayın. Fiyatlar ne kadar yüksek olursa, onay süresi de o kadar hızlı oluyor ve bunun tersi de geçerli. MetaMask, Gas ücreti seçeneklerini “Fastest, Fast, ve Slow (En Hızlı, Hızlı ve Yavaş)” olarak ayırıyor.
2021’de bugüne kadar büyük bir sorun olan Gas ücretleri, Ethereum blockchain ağı üzerinde tıkanıklık nedeniyle artmış, akıllı sözleşme işlemlerinin gerçekleşmesi için büyük bir sorun haline gelmişti. Gas ücretlerinizi MetaMask tarafından sağlanan varsayılan ücretten çok daha düşük ayarlarsanız, işleminizin arkada kalabileceği ve asla onaylanamayacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.