Bizimle iletişime Geçin

Kripto Para Haberleri

Haftanın öne çıkan kripto para haberleri

Yayınlanan

-

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta içinde yaklaşık 33.000 – 38.000 dolar arasındaki seviyelerde oynamalar yaptı. BTC, 24 Ocak Pazartesi öğleden sonra büyük bir düşüşle 33 bin dolar seviyesinin altına düşerken, hemen birkaç saat içinde tekrar toparlanarak 35 bin dolar seviyesine yükseldi.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 1,715 trilyon dolar olarak hesaplanırken, Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı da yüzde 41,7 seviyesinde.

Ethereum (ETH) da haftayı 2.000 ile 2.700 dolar seviyeleri arasında geçirdi.

Bitcoin ve Ethereum’un hafta içindeki fiyat hareketlerinden sonra, 24 Ocak Pazartesi ile 28 Ocak Cuma tarihleri arasında kripto para dünyasında öne çıkan haberlerin kısa özetleri:

ARAŞTIRMA: Erkekler Bitcoin fiyatını kadınlardan daha sık kontrol ediyor
Yapılan yeni bir araştırma, kripto para yatırımı ve alım satımında kadınlar ve erkekler arasındaki farkları ortaya çıkarıyor. Araştırmaya göre kadınların yüzde 60’ı, kriptolar hakkında ya hiçbir şey bilmiyor ya da çok az şey biliyor. Tam tersine, erkeklerin de yüzde 66’sının kripto hakkında orta ve ileri derecede bilgisi var.

Erkekler kadınlara kıyasla, yaptığı yatırımlara daha çok bakıyor ve daha fazla risk alıyor. Kadınları farklı yatırım araçlarını denemeye yönlendiren kilit faktörler arasında daha düşük gelir seviyesi ve kripto bilgisi yer alıyor.

Trezor donanım cüzdanı hacklendi – 2 milyon dolarlık “kayıp” kriptoya erişildi
Bir bilgisayar mühendisi ve donanım uzmanı, içinde 2 milyon dolardan fazla değerde kripto para bulunan Trezor One donanım cüzdanındaki varlığa erişmeyi başardı.

New York merkezli girişimci Dan Reich ve arkadaşı, tokenlerin saklandığı Trezor One’ın güvenlik PIN’ini kaybettiklerini fark etti. Güvenlik PIN’i için 12 kez başarısız deneme yaptıktan sonra, 16 yanlış tahminin ardından cüzdan kendini silmeden önce denemekten vazgeçtiler.

Ancak yatırımları bu yıl 2 milyon dolar seviyesini aşınca, fonlara erişmek için her yolu denemeye başladılar. Yine başarısız olunca, tek çözüm yolunun cüzdanı hacklemek olduğuna karar verdiler ve bilgisayar donanımcı olan Grand’a ulaşarak cüzdan pinine ulaşmayı başardılar.

NFT kervanına çok yakında Reddit de katılabilir
Reddit, kullanıcıların profillerinde NFT fotoğraflarını gösterebilme özelliği üzerinde çalışıyor.

2021 itibarıyla 430 milyon civarı aylık kullanıcısı olan popüler sosyal medya platformu, iddiaya göre kullanıcıların ekli görseli bulunan tüm NFT’leri profil fotoğrafı yapmasına olanak sağlayacak özellik üzerine çalışıyor.

Apple hisseleri metaverse açıklamasının ardından fırladı
CEO Tim Cook’un birinci çeyrek yatırımcı sunumunda metaverse alanında önemli bir potansiyel gördüğünü söylemesinin ardından Apple hisselerinin fiyatı fırladı.

27 Ocak’taki sunum sırasında Apple’ın metaverse alanındaki imkanları sorulan Cook, “Bu alanda büyük bir potansiyel görüyoruz ve bu doğrultuda yatırım yapıyoruz,” diye yanıtladı.

Qubit Finance siber saldırı kurbanı oldu
Merkeziyetsiz borsa platformu Qubit Finance, siber saldırganların ağından kaçamayan son DeFi protokolü oldu.

Binance Smart Chain tabanlı protokolün bugün paylaştığı gönderiye göre, siber saldırganlar protokole erişim sağlayıp 80 milyon dolardan fazla parayı çaldı. Siber saldırıyla ilişkili adresler, Qubit’in QBridge protokolünden 206.809 Binance Coin (BNB) çaldı. Kripto paraların değeri, çeviri yayın saati itibarıyl 80 milyon doları geçiyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.