Bizimle iletişime Geçin

Nedir

AUDIO nedir?

Yayınlanan

-

Platformun temelini oluşturan AUDIO, bir ERC-20 tabanlı yönetişim ve kullanım tokenidir. AUDIO, yukarıda bahsedildiği gibi gelir kaynağı oluşturması ve hayranlar ve sanatçılar arasındaki etkileşim olanaklarını geliştirmesinin yanı sıra, protokolün güvenliğini sağlamak ve yönetimi sürdürmek için de kullanılır.

İlginizi çekebilir: Governance Token (Yönetişim Tokeni) nedir? Ne işe yarar?

Protokole AUDIO stake eden herkes, ağ değişiklikleri ve güncellemelerinde söz hakkı sahibi olur. Bir AUDIO token, bir oy hakkına eşittir. Oy kullanmak için düğüm olma şartı aranmaz.

Audius’un güvenliğini ise merkeziyetsiz düğümler sağlar. Protokolde iki tür düğüm bulunur: içeriklere ev sahipliği yapan içerik düğümleri ve bunları dizinleyen keşif düğümleri.

AUDIO stake eden herkes düğüm olabilir ve ağa bulundukları katkı karşılığında token kazanabilirler. Buna sanatçılar da dahildir.

İçerik düğümü işleten sanatçılar, diğer düğümlere gerek olmadan kendi içeriklerini barındırabilir ve böylece eserleri üzerindeki kontrollerini artırabilirler.

Bununla uğraşmak istemeyen sanatçılar için ise rastgele seçilen içerik düğümlerini kullanma olanağı bulunuyor. Herhangi bir içerik düğümünün çevrimdışı olması halinde blockchain, otomatik olarak yeni bir düğüm atıyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.