Bizimle iletişime Geçin

Nedir

Audius’un özellikleri

Yayınlanan

-

Audius, müzik sektöründe sanatçıların sık sık karşılaştığı telif hakları, telif ücretleri ve eser sahipliği gibi zorluklara çözüm getirmek için geliştirildi.

Audius’ta sanatçılar, hiçbir ücret ödemeden içerik yayınlayabiliyor ve dinleyicileriyle aracılara gerek olmadan, doğrudan etkileşime geçebilir. Platformda müzikler, Spotify gibi rakipleriyle kıyaslanabilecek şekilde 320 kbps hız ile yayınlanıyor.

Platformdaki sanatçıların kazandığı miktar, diğer birçok platformda olduğu gibi şarkılarının ne kadar dinlendiğine göre belirlenmiyor. Yayınladıkları eserler plak şirketleri veya aracı platformlar değil, yalnızca kendilerine ait olan sanatçılar, işlerinden nasıl para kazanacaklarına kendileri karar veriyor.

AUDIO tokenden elde edilen gelirlerin yüzde 90’ı sanatçılara, yüzde 10’u ise düğüm işleticilerine aktarılıyor. Sanatçıların buna ek olarak trend listelerine girerek gelir elde etme imkanı da bulunuyor.

Audius’ta sanatçılar, sanatçı tokenleri yoluyla da hayranlarıyla etkileşime geçebiliyor. Bu tokenler, sahiplerine henüz piyasaya sürülmemiş şarkılar gibi özel içeriklere erişim sunuyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.