Bizimle iletişime Geçin

Nedir

Audius (AUDIO) nedir?

Yayınlanan

-

Audius nedir? AUDIO ne işe yarar? AUDIO nasıl satın alınır?

Audius, blockchain teknolojisini kullanan ve tamamen merkeziyetsiz bir müzik yayın platformudur. Platformun kullanım amaçlı tokenine ise AUDIO denir.

Spotify, Apple Music ve Soundcloud’a benzer hizmetler sunan platformun asıl amacı, aracılara ve kayıt şirketlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, sanatçılar ve dinleyicilerin doğrudan etkileşime geçmesine olanak sağlamak ve sanatçılara işleri konusunda daha fazla kontrol vermektir.

İlk olarak Ethereum yan zinciri POA Network’te geliştirilen Audius, daha sonra ölçeklenme sorunları nedeniyle Solana blockchain ağına taşındı. AUDIO ise hala ETH blokchain’inde bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Solana (SOL) nedir?

Aralık 2021 itibarıyla yaklaşık 6 milyon kullanıcısı bulunan platform, aralarında deadmau5, Zedd, Skrillex, RAC, Rezz ve 3LAU da olmak üzere 100 binden fazla sanatçıya ev sahipliği yapıyor.

Copyright © 2022 Tavsiyebak
Tavsiyebak.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz.